Kontakt
dla mediów

Wojciech Kądziołka
Rzecznik prasowy

725 25 09 85
media@pgpsa.pl

Kontakt dla mediów:
Wojciech Kądziołka
Rzecznik prasowy
tel. 725 25 09 85
media@pgpsa.pl

29 Lipca 2015

Oświadczenie InPost i PGP

Wszystkie placówki i punkty obsługi klienta InPost oraz PGP działają sprawnie, ich liczba to około 7500 -z czego żaden punkt nie jest kioskiem RUCH – a dodatkowo każda placówka jest wyposażona w nowoczesny terminal pocztowy oraz terminal EPO (Elektroniczne Potwierdzenie Odbioru). W ramach tej sieci aż 5000 placówek jest także punktami nadawczymi – a do końca sierpnia wszystkie punkty będą nadawczymi. Wszystkie nasze placówki spełniają wymogi konieczne przy obsłudze korespondencji na rzecz sądów powszechnych i prokuratur. Zgodnie z długoterminową polityką zarządu sieć placówek InPost i PGP od wielu miesięcy była przebudowywana pod względem jakości – obecnie każda placówka umożliwia Klientowi wejście do budynku, w którym przedstawiciel firmy świadczy usługi pocztowo-kurierskie.

 InPost świadomie postawił przed swoimi  partnerami dodatkowe wymagania jakościowe – ma to związek m.in. z wprowadzeniem we wszystkich placówkach InPost Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru (EPO). Dzięki wdrożeniu EPO na terenie całej Polski – przyspieszyliśmy dostarczanie korespondencji wymagającej zwrotnego potwierdzenia odbioru, zautomatyzowaliśmy i uprościliśmy obsługę przesyłek, a także obniżyliśmy koszty całego procesu. EPO działa już we wszystkich sądach powszechnych – codziennie do odbiorców dociera kilka tysięcy doręczycieli wyposażonych w specjalne elektroniczne urządzenia, na których można składać podpis. W ten sposób InPost i PGP istotnie usprawniają pracę wymiaru sprawiedliwości. EPO wprowadzone zostanie przy obsłudze całej korespondencji realizowanej przez InPost i jej spółki zależne – obecnie usługa funkcjonuje także w ofercie dla kancelarii komorniczych.

 

Prowadzimy też rozmowy z firmą RUCH na temat dalszej współpracy – zaznaczamy, że nie mamy konieczności uzupełniania naszej sieci kioskami RUCH – nasza współpraca z RUCH może dodatkowo rozszerzyć liczbę placówek i zwiększyć ich gęstość.

 

Sebastian Anioł

Prezes Zarządu

InPost SA