Polska Grupa Pocztowa kończy proces przekształceń własnościowych i łączy siły z firmą Inpost - największym prywatnym operatorem pocztowym w Polsce. PGP pozostanie jednak oddzielną spółką i marką dedykowaną dla klienta biznesowego wymagającego zaawansowanych usług pocztowych.

„Ściślejsza współpraca kapitałowa to szansa dla obu spółek na osiągnięcie efektów synergii na bardzo konkurencyjnym rynku pocztowym. Jednak PGP nadal pozostanie oddzielną spółką – co oznacza, że na dla naszych Klientów zarówno na poziomie operacyjnym jak i handlowym nie będzie żadnych zmian” – powiedział Witold Szczurek, prezes zarządu PGP S.A.

PGP jest jednym z największych niepublicznych operatorów pocztowych w Polsce. „Nadal zamierzamy wyznaczać standardy jeżeli chodzi o nowoczesne rozwiązania i m.in. nadal będziemy rozwijać nasze nowatorskie i najważniejsze produkty m.in. Elektroniczne Potwierdzenie Odbioru, które jest obecnie najnowocześniejszym tego typu komercyjnie oferowanym rozwiązaniem dostępnym w Polsce” – powiedział Szczurek.

Polska Grupa Pocztowa jest jednym z technologicznych liderów polskiego rynku pocztowego, świadczącym usługi doręczania na terenie Polski i wszystkich krajów należących do Światowego Związku Pocztowego.

W swoim procesie doręczeniowym PGP wykorzystuje najnowocześniejsze linie sortownicze. Cały proces wspomagany jest przez system informatyczny rejestrujący codzienny ruch przesyłek. Umożliwia to ich śledzenie na każdym etapie dystrybucji i pozwala na bieżące rozliczanie poszczególnych operacji. Od stycznia 2014 roku Polska Grupa Pocztowa jest operatorem pocztowym realizującym przesyłki dla polskich sądów i prokuratur.